Çat Belediye Başkanlığı

BELEDİYE BAŞKANIMIZDAN GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ ÖRNEĞİ

İlçemizden Haberler

BELEDİYE BAŞKANIMIZDAN GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ ÖRNEĞİ

Çat Belediye Başkanı Melik Yaşar, köy, köy, mahalle mahalle, ev ev dolaşıyor.

Çat Belediye Başkanı Melik Yaşar geçtimiz gün muhtarlarla yaptığı istişare toplantıları sonrasında, köy ve mahallelerin sorunlarını yerinde incelemek için sahaya indi. 

Yavi ve Yarmak mahallelerini ziyaret eden Başkan Yaşar, vatandaşlarla sohbet etti, evlerine konuk oldu. 

"Gecemiz gündüzümüz, Çat'ta yaşayan hemşerilerimize daha iyiyi sunmak için gayret etmekle geçiyor" diyen Çat Belediye Başkanı Melik Yaşar; " Cumhurbaşkanımız, Liderimizimin bizlere çizmiş olduğu belediyecilik vizyonunun temelinde ' gönül belediyeciliği var'. Bizde hizmet ederken bu ilkeye dikkat ediyoruz. Muhtarlarımızdan köy ve mahallelerimizde yapılması gereken hizmetleri istişare etmiştik. Şimdide bize aktarılanları yerinde görmek ve hemşerilerimizle hasbihal etmek için sahadayız. 

Sayın Cumhurbaşkanımızın çizmiş olduğu ilkelerimiz var. İşin özü, mütevazılık, samimiyet, gayret ve çaba.  Bizler AK Partili Belediyeler olarak, Hizmet Belediyeciliği ile gönül belediyeciliğini harmanlamak zorundayız. Hizmet belediyeciliği; vatandaşın beklentisi olan rutin hizmetleri yerine getirmek, çöpünü almak, yolunu kaldırımını yapmak, alt yapısını suyunu ulaştırmak, Gönül belediyeciliği ise vatandaşa dokunabilmek, onun sevincine ve mutluluğuna, hüznüne ortak olmaktır.  

Bu doğrultuda her zaman hemşerilerimizin yanında olmaya gayret gösteriyoruz. Belediyemizin kapıları sonuna kadar vatandaşımıza açık, Bizlerde bulduğumuz her fırsatta kendilerinin ayağına gidip, dertlerini sıkıntıları dinliyoruz. Gücümüz yettiğince kendilerine yardımcı olmaya çalışıyoruz. Vatandaşımız gösterdiği teveccüh de bizleri ziyadesiyle memnun ediyor" dedi... 


 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Çat Belediye Başkanımız Sayın Melik Yaşar, 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Çat Belediye Başkanı Melik Yaşar, 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü dolayısıyla bir mesaj kutlama yayınladı.

Başkan Yaşar mesajında; “Çanakkale Deniz Zaferi adeta imkânsızın başarıldığı, vatanı, bayrağı, milleti, dini ve devleti için canını feda eden şehitlerimizin destanıdır. 18 Mart Çanakkale Zaferi, vatan topraklarını korumak için şahlanan, varını yoğunu ortaya koyan bir milletin bağımsızlığı ve egemenliği için destan yazdığı bir zaferdir. Bu zafer, dünya tarihini değiştiren ve Türk milletinin özgürlüğü için her şeyi yapacağını tüm dünyaya gösteren bir dönüm noktasıdır. Bu nedenle de oradan gelen mesajları bağlamından koparmadan gençlerimizin yüreklerine, gönüllerine, en önemlisi de bilinçlerine özenle ekmeliyiz. ‘Çanakkale Geçilmez' dedirten sağlam bir inancın, sarsılmaz bir ruhun mirasçılarıyız. Aydınlık geleceğimizin teminatı dün olduğu gibi bugün de işte bu ruhtur, bu inançtır. Bu yüzden Çanakkale Zaferi, sadece geçmişimizin bir aziz hatırası olarak değil, geleceğe yürüyüşümüzün de en güçlü ilham kaynaklarından biri olmaya devam edecektir. Bugünkü varlığımızı ve bağımsızlığımızı, Çanakkale'de ve Kurtuluş Savaşı'nda yurdunu savunmak için şehit olanlara borçluyuz. Bu duygu ve düşüncelerle; 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 106'ncı yıldönümünü kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, vatan toprağı için canlarını feda ederek bu toprakları vatan yapıp bizlere miras bırakan aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Ruhları şâd, mekânları cennet olsun inşallah'' diye konuştu.


DEVAMI

Belediye Başkanımız Sayın Melik Yaşar’dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı

Çat Belediye Başkanı Melik Yaşar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü yazılı bir mesajla kutladı. Başkan Melik Yaşar, “Bir gün değil, yılın her gününde kutlamış olsak bile kadınlarımıza olan minnet ve şükran borcumuzu ödeyemeyiz” dedi.

Kadının insanlık tarihi boyunca en büyük değeri, en büyük ilgiyi ve en büyük şefkati İslam toplumlarından gördüğünü vurgulayan Çat Belediye Başkanı Melik Yaşar, “Yüce dinimiz İslam, kadınları Allah’ın emaneti olarak tarif eder. Kadınların haklarına saygılı olmamızı, onları başımıza taç etmemizi tembih ve telkin eder. Dolayısıyla kadına haksızlık ve hürmetsizlik, bir kere dinimizin gereklerine sırt dönmek demektir. Böyle bir duruma düşmekse, inanan insanlar için züldür, zulümdür” ifadelerini kullandı.
Türk aile yapısında da kadının özel bir yerinin bulunduğunu anlatan Çat Belediye Başkanı Melik Yaşar, “Kadın annedir, kadın evlattır, kadın kız kardeştir, eştir, yoldaştır, sırdaştır. Kadın ailedir, birliktir, beraberliktir, dayanışmadır. Kadın bizde her şeydir. Böyle bir tarif karşısında bize düşen de, kadını göz nuru bilmek, emanet bellemek ve o emanete asla hıyanet etmemektir. Bu duygu ve düşüncelerle 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyorum” diye konuştu.

DEVAMI

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

Videolar

Bursa escort